ΑΣΗΜΕΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΞΙΦ
"Ασημένια" η ομάδα του Ο.ΞΙ.Φ.
Την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα του Ο.ΞΙ.Φ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων το οποίο διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στο ΟΑΚΑ.
![](images/stories/champ_13_01_2007a.jpg)
Οι αθλητές του Ομίλου πιάνοντας καταπληκτική απόδοση νίκησαν στον δρόμο προς τον τελικό την ομάδα του με και τον Πανελλήνιο με 45-34. Στον τελικό συνάντησαν την ομάδα του Α.Ο.Ξ. Αιγάλεω από την οποία και έχασαν με 29-45, μένοντας έτσι στην 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο. Την ομάδα μας αποτελούσαν οι Χρήστος Πυργιλής, Κώστας Σουμπάσης, Αλέξανδρος Αριστείδου και Πέτρος Μαλάμας.
![](images/stories/champ_13_01_2007b.jpg)